DNBs startup-jeger slutter etter tre år

Ohm Heskja har i løpet av sine tre år som DNB Ventures-sjef brukt noen av de 250 millionene hun har hatt til rådighet til å investere i selskaper som Spiir, Luca Labs, Payr og Fundigpartner. I et intervju med nettavisen Shifter forteller hun erfaringene.
– For det første er jeg veldig takknemlig for å få lov til å være med på å bygge opp dette. Det har vært en viktig og spennende satsing for DNB, som har fått mye oppmerksomhet. Jeg er stolt av det grunnlaget vi nå har klart å skape på denne korte tiden, sier Ohm Heskja til avisen
Målet for DNB Ventures har vært å skape verdi både for oppstartselskapene de investerer i og for banken selv. Noe som ikke alltid er helt enkelt å balanserere.
– Å finne den gode miksen, det skal ikke være lett, og det er ikke lett. Men det er det som er spennende, og det ligger i jobben å balansere disse to.
I den nye jobben i BDO skal hun jobbe særlig med små og mellomstore bedrifter.
- SMB er selve ryggmargen i norsk økonomi, og med dette får jeg være med å påvirke bærekraftigheten og robustheten i forretningsmodellene til disse selskapene, sier Heskja.