KLP Banken har helautomatisert noen lånesøknader: – Det skal hjelpe oss å skalere uten å måtte ansette flere

KLP Banken er den første kunden av Tietoevry som har helautomatisert noen lånesøknader.
Fra vestre: Leder for Digitalisering og Forretningsstøtte i KLP Banken, Eivind Østre og Andreas Rosseland Kvåle i Tietoevry Banking. | Foto: Tietoevry / PR
Fra vestre: Leder for Digitalisering og Forretningsstøtte i KLP Banken, Eivind Østre og Andreas Rosseland Kvåle i Tietoevry Banking. | Foto: Tietoevry / PR

KLP Banken har helautomatisert lånesøknadsprosessene sine for kunder som alt har et lån i banken og som vil låne opp innenfor det eksisterende pantet for det lånet. Leder for Digitalisering og Forretningsstøtte i KLP Banken, Eivind Østre, forklarer til FinansWatch at automatiseringen er en form for pilotprosjekt for andre typer låneprosesser.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
Skal inneholde minst 6 tegn
Skal inneholde minst 2 tegn
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1720 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå


Les også