Investor selger seg ut av kryptobørsen Firi

Finansavisen skriver at Øystein Stray Spetalen kjøpte seg inn på eiersiden og inn i styret i kryptobørsen Firi gjennom investeringsselskapet Tycoon Industrier i mars for to år siden.
Nå er investoren på vei ut.
– Salget er gjennomført. Det gjenstår bare formaliteter. Aksjene ble i hovedsak kjøpt av eksisterende aksjonærer, sier daglig leder Thuc Hoang i Firi til Finansavisen.
Spetalen informerte styret i Firi i oktober i fjor om at Tycoon Industirer ønsket å selge hele aksjeposten sin til kurs 1,75 kroner per aksje.
Firi har den siste tiden jobbet med å styrke lønnsomheten, og i 2022 mistet flere av de ansatte jobben i selskapet gjennom en nedbemanning. Til Finansavisen sier Hoang at tallene til børsen er blitt betydelig bedre, og at Firi kommer til å ha sitt «sterkeste første kvartal noensinne».
Tall fra proff.no viser at Tycoon Industrier er fjerde største eier i Firi med 10 prosent av aksjene, kun bak gründer og daglig leder Hoang, Øyvind Kvanes, Skyfall Ventures Fund.