Sparebanken Vest lyser ut stillingen som banksjef for andre gang

Stillingen ble først lyst ut i januar. Da fristen hadde gått ut hadde banken mottatt åtte søknader. Konserndirektør for personmarked nord i Sparebanken Vest, Tore Dvergsdal, uttalte at de håpet å være i mål med ansettelsesprosessen i løpet av et par uker. Men nå er stillingen lyst ut på nytt med frist 3. mars.
– Grunnen til at vi lyser ut stillinga på nytt er at dette er ei viktig stilling. Vi ønsker å finne den rette kandidaten, og ha flest moglege kandidatar å velje mellom, sier Dvergsdal til Hardanger Folkeblad.
Marie Opheim har sagt opp stillingen som banksjef. Hun tok over banksjefstillingen i 2018, og begynner nå i ny jobb som daglig leder i B. Mikkelsen AS.
— Eg har lært utruleg mykje, og hatt det veldig kjekt. Det er mykje kompetanse i organisasjonen, og eg har eigentleg framleis mykje igjen å lære her, og mykje eg gjerne skulle fått utført, sier hun.
Sparebanken Vest deler ut 100 millioner ekstra til lag og organisasjoner
Sparebanken Vest: – Vi har hatt suksess med å bygge et sterkt IT-miljø under eget tak
Konsernsjefen i Sparebank Vest er kritisk til utbytterestrisjonene fra Finanstilsynet