Schibsted investerer i fintech-selskapet Dintero
Dintero er en åpen markedsplass for ulike betalingsløsninger, er priset til 125 millioner kroner. Både Vy, Staples og Europris benytter seg av Dinteros løsninger i dag. Nå skal mediekonsernet Schibsted investere i Dintero og sitter med en eierandel på 1,57 prosent, skriver Kampanje.
– Vi har klokketro på at Dintero kan ta en tydelig posisjon i markedet for transaksjoner og betalingsløsninger, sier Mats Staugaard, Investment Manager i Schibsted Growth.
Dintero omsatte for 2,6 millioner i 2019, og har i dag nærmere 170 aktive kunder hvor 150 kunder har kommet til i år.
– Konkurransen i markedet for betalingsløsninger tilspisser seg. Aktørene vi kan regne med i fremtiden er de som klarer å levere en sømløs, transparent og kostnadseffektiv brukeropplevelse på kundenes premisser. Det har vært vårt kundeløfte siden vi inntok markedet i 2018, og det har ikke blitt mindre viktig, sier gründer og daglig leder i Dintero, Daro Navaratnam.
Navaratnam er også fornøyd med Schibsteds kompetanse innen fintech, som han tror kan komplettere Dibteros egen.
– Schibsted har tung kompetanse som kan komplettere vår egen, også innen fintech. Dette kombinert med lang erfaring som investor, og en rekke sterke merkevarer i sin portefølje gjør dem til en veldig attraktiv eier. Schibsted har også virkelig forstått hvilke muligheter som ligger i å erstatte utdaterte finansprodukter med nyskaping og teknologi, sier Navaratnam.
KLP-direktør: – Finansbransjen har lenge sett på klima som en finansiell risiko