Folq: – En av fire konsulentoppdrag går til finansbransjen

Det norske oppstartselskapet tilbyr en markedsplass til frittstående konsulenter innen IT og digitalisering, der de over plattformen til Folq kobles til kunder. Selskapet har hatt en enorm vekst som kan skyldes av flere frilansere under pandemien, men det er også et stort behov i finansmarkedet.
– Mitt inntrykk er at finansinstitusjoner har et stabilt trykk på konsulentbehov og at det er høyere enn i mange andre bransjer. Dette henger nok sammen med at finansinstitusjoner er godt bemidlet, generelt ligger langt framme i digitaliseringen og at konkurransen er såpass stor i bransjen at de stadig har behov for konsulentbistand, sier Eldri Coll Mossige til FinansWatch.
På et og et halvt år har selskapet gått fra 269 konsulenter, til i dag å ha ca. 700. Det skyldes hovedsakelig utviklingen innen IT.
– Finanskunder utgjør en betydelig andel av våre aktive oppdrag. Per mai 2021 utgjør finansselskaper om lag 25 prosent av de aktive oppdragene våre. Det er hovedsakelig konsulenter innen IT som leies ut, sier Mossige.
Les hele artikkelen
Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.
Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:
- Adgang til alle låste artikler
- Motta våre daglige nyhetsbrev
- Full tilgang i vår app