Sparebanken Vests konsernsjef satser på LinkedIn

– Det har vært hovedinnfallsvinkelen på det jeg gjør i sosiale medier. Det å synliggjøre, dele noen av refleksjonene fra banken som er interessante nok til at folk følger meg i sosiale medier og så gir det meg en fin anledning til å få bra spredning på energien i banken, som gjør at folk får lyst til å jobbe her, sier Kjerpeseth til Kom24.
Kjerpeseth mener LinkedIn er et kompetansenettverk og har nå 21.000 følgere der. Innleggene hans har, ifølge Kom24, en rekkevidde fra 1000 til 30.000 per oppdatering.
– Om du tar en synlig posisjon eksternt, må du og tune opp hvor synlig du er internt. For jeg tror det er en giftig cocktail å være synlig eksternt, men ikke internt, sier konsernsjefen til Kom24.
Han forteller at det er han selv som styrer kontoene på sosiale medier.
– Jeg har en kommunikasjonrådgiver som hjelper meg med oppspill til ting jeg bør sette på dagsordenen, men hun har ikke et eneste passord til mine sosiale medier-kontoer, sier Kjerpeseth til Kom24.
Innlegg: – Pandemien har påført prestasjonssterke team og organisasjoner betydelig slitasje