Sparebanken Sør oppnådde målet om egenkapitalavkastning i andre kvartal

Sparebanken Sør oppnådde en avkastning på egenkapitalen på 9,0 prosent i andre kvartal 2021, opp 0,2 prosentpoeng fra 8,8 prosent i samme periode i 2020.
Fredag offentliggjorde banken andrekvartalsrapporten. I rapporten poengterer banken at de har et mål om en egenkapitalavkastning på 9 prosent. I årets første kvartal var egenkapitalavkastningen på 8,8 prosent.
Resultat etter skatt i andre kvartal ble 309 millioner kroner, opp fra 288 millioner i samme periode i fjor.
Konsernets netto renteinntekter i kvartalet ble 488 millioner kroner, mot 449 millioner i andre kvartal 2020.
Utlånsveksten de siste 12 månedene er 5,6 prosent.
– Boligprisene i bankens hovedmarkeder har hatt en positiv, men moderat utvikling over flere år. Statistikken for 1. halvår 2021 viste en meget positiv vekst i boligprisene i bankens markedsområde, påpeker banken i andrekvartalsrapporten.
Skue Sparebank: – Kampen om veksten kan gi et større press på bransjen
Konsernsjef etter knallresultat: – Arbeidskraft er den resursen vi trenger mest her oppe
Konsernsjefen i SMN mener fremtiden er «fygital»: – Mange ansatte gjør oss gode