Bjørnafjorden kommune kansellerte avtale med KLP – velger Storebrand

Storebrand ville ha en begrunnelse for hvorfor Bjørnafjorden kommune valgte KLP sin løsning for tjenestepensjon for kommunen. Da kommunen skulle legge frem saken for Storebrand endret de mening, og endte opp med å kansellere avtalen med KLP.
Leder for offentlig sektor Jon Hippe i Storebrand. | Foto: Kristian Skalland Moen/Storebrand
Leder for offentlig sektor Jon Hippe i Storebrand. | Foto: Kristian Skalland Moen/Storebrand

29. november valgte Bjørnafjorden kommune å videreføre sitt samarbeid med KLP på tjenestepensjon. Det synes Storebrand var overraskende. Storebrand var ikke enige i at KLP sitt tilbud om en særskilt investeringsportefølje var det beste for kommunen, fordi kommunen da selv måtte bære en betydelig finansiell risiko. Kommunen opplyser i saksbehandlingen at det i arbeidet med å begrunne valget av KLP kom frem nye opplysninger. Disse gjorde at kommunen ville endre på valget av tilbyder. Nå har kommunen valgt Storebrand.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
!
!
Skal inneholde minst 6 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1360 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også