Salg av livsforsikring har økt med 43 prosent i Storebrand

Flere og flere nordmenn tegner ulike livsforsikringer. Storebrands salg av livsforsikring har økt med 43 prosent så langt i 2020. – Mange har kanskje for høye forventninger til hva det offentlige bidrar med dersom noe skjer med seg selv eller familien, sier Heidi Skaaret, konserndirektør for personmarkedet i Storebrand til FinansWatch.
Heidi Skaaret tror mange har for høye forventninger til hva det offentlige bidrar med dersom noe skulle skje. | Foto: Storebrand
Heidi Skaaret tror mange har for høye forventninger til hva det offentlige bidrar med dersom noe skulle skje. | Foto: Storebrand

Salg av ulike livsforsikringer har vært på hell de siste årene i USA, men steget kraftig etter starten på koronapandemien. Den samme tendensen ses i Storebrand der salg av livsforsikring har økt med 43 prosent så langt i 2020. I underkant av 10 prosent av økningen i andre og tredje kvartal i 2020 kan spores direkte til koronapandemien.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
Skal inneholde minst 6 tegn
Skal inneholde minst 2 tegn
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1720 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå


Les også