Adferdspsykolog endret belønningssystemet til Fremtind Forsikring

I tre og et halv år har Fremtind Forsikring arbeidet med Smartbil-forsikring. To-tre ansatte i et spesialisert team analyserer dataene sjåførene frivillig gir bort til selskapet. Belønningssystemet ble endret etter at en adferdspsykolog kom med i teamet som jobber med forsikringsløsningen.
– Vi belønner også adferd som har forbedringspotensial fordi det gir større risikoreduksjon, sier Stine Bakke-Haugseth i Fremtind. | Foto: Fremtind
– Vi belønner også adferd som har forbedringspotensial fordi det gir større risikoreduksjon, sier Stine Bakke-Haugseth i Fremtind. | Foto: Fremtind

Ifølge Stine Bakke-Haugseth, leder for kommersialisering av data hos Fremtind, er det 30.000 kunder som har montert en enhet i diagnoseporten på bilene sine. Enheten registrerer hvordan sjåføren kjører og sender så disse kjøredatene til Fremtind.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
!
!
Skal inneholde minst 6 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1360 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også