Risikodirektør i SMN: – Bankpakken vil etter vårt syn ikke bidra til å rette opp i disse skjevhetene

Bankpakken: Skjevhetene mellom norske og utenlandske IRB-banker blir ikke sett på med implementeringen av bankpakken, sier direktør for risikostyring i Sparebank 1 SMN.
Direktør for risikostyring Ola Neråsen Sparebank 1 SMN. | Foto: Sparebank 1 SMN
Direktør for risikostyring Ola Neråsen Sparebank 1 SMN. | Foto: Sparebank 1 SMN

Finansdepartementet tar sikte på at bankpakken trer i kraft i Norge 1. juni i år. Det betyr en utvidet SMB-rabatt for norske banker. Men forskjellen mellom norske og utenlandske IRB-banker vil fortsatt gjelde, mener konserndirektør for risikostyring Ola Neråsen i Sparebank 1 SMN, som er én av de 11 IRB-bankene i Norge.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
!
!
Skal inneholde minst 6 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1360 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også