Komplett Bank-sjefen: – Det vil alltid være litt skuffende å legge frem negative tall

For Komplett Bank er tapene i låneporteføljen større enn tidligere antatt, men administrerende direktør Øyvind Oanes i Komplett bank trekker frem at banken jobber med å sikre en mer lønnsom vekst på mellomlang sikt. Foreløpig er ikke oppsigelser på agendaen.
Administrerende direktør Øyvind Oanes i Komplett Bank tror han vil bli mer og mer fornøyd de kommende kvartalene. | Foto: Exton Consulting
Administrerende direktør Øyvind Oanes i Komplett Bank tror han vil bli mer og mer fornøyd de kommende kvartalene. | Foto: Exton Consulting

Administrerende direktør Øyvind Oanes forteller at økte tapsavsetninger og større salg av misligholdte lån førte til et resultat etter skatt i tredje kvartal på minus 355,7 millioner kroner. Det er ned fra 73,4 millioner for samme kvartal i fjor.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
Skal inneholde minst 6 tegn
Skal inneholde minst 2 tegn
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1720 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå


Les også