En del av Watch Media

FinansWatchtorsdag2. februar 2023

  • Søk
  • Logg inn
  • Bank
  • Forsikring
  • Fintech
  • Regulering
  • Søk
  • Logg inn
  • Siste
  • Søk
  • Logg inn
  • Bank
  • Forsikring
  • Fintech
  • Regulering
  • Kapitalforvaltning
  • Pensjon
29.03.2021kl. 07:55

Gamst Sandlie: Ser stort potensial i medlemsmassen

Den kommende sjefen i OBOS-banken har et mål om sterk vekst blant OBOS-medlemmene. Han mener forbrukerinnsikt, digitalisering og engasjerte medarbeidere skal sikre at de når det. – Min personlige ambisjon er at vi om tre år er den foretrukne boligbanken for OBOS-medlemmene, sier han til FinansWatch.
Sandlie har 16 års ledererfaring fra Nordea, og har arbeidet både innen person- og bedriftsmarkedet. | Foto: Nordea
av STEIN ARILD IGLEBÆK

OBOS har 500.000 medlemmer, men bare litt over ti prosent av dem er kunder i banken. Dermed blir prioritet én å få budskapet om gunstige betingelser og enkel bruk ut til alle medlemmer.

– Her har vi et stort potensial. Jeg har ledet en avdeling for kundeservice i mange år og vet en del om kundeatferd. Vi må ha et godt produkt som er lett å bruke, det er kjernen. Målet er at en kunde skal være så tilfreds at han forteller naboen sin hvor fornøyd han er, sier Øistein Gamst Sandlie (45), med 16 års ledererfaring fra Nordea.

Han begynner 1. juni som administrerende direktør for OBOS-banken etter Marit Midttun, som går over i annen stilling i konsernet.

Vil toppe tabellen

OBOS-banken ble etablert i 2013 og er en landsdekkende, digital fullservicebank med vekt på bolig og eiendom. Banken skal være et gode for medlemmene i OBOS-familien og tilby gunstige spare-og lånebetingelser – ikke nødvendigvis maksimere profitt.

I 2020 var brutto utlån 43,7 milliarder kroner og EK-avkastningen etter skatt på 6,0 prosent.

Styret deler Sandlies vekstambisjoner og i en børsmelding uttalte de at «Det er styrets oppfatning at Sandlies erfaring og kompetanse vil bidra til å utvikle den heldigitale OBOS-banken videre.»

– Min personlige ambisjon er at vi om tre år er den foretrukne boligbanken for OBOS-medlemmene, sier Sandlie.

For at Sandlie skal være fornøyd med innsatsen etter det første året, må banken ha klart å sette fokus på prioriterte forbedringsområder. Da må de først identifiseres.

– Siden jeg ikke har begynt ennå, kan jeg ikke være for bastant. Men vi må i alle fall se grundig på kundereisene, og på samhandlingen med resten av OBOS-konsernet, sier han.

Et digitalt hode

Fra Nordea tar han med seg, i tillegg til kunnskap om kundeatferd, erfaring fra digitalisering. Da Nordea i 2018 kjøpte Gjensidige Bank, jobbet han med innlemmelsen i Nordea. Gjensidige var en ganske lik type bank som OBOS– en mindre og heldigital bank. Sandlie jobbet da tett med utviklermiljøer og har lært det agile arbeidet. I Nordea etablerte og bygde han opp en avdeling for online rådgivning.

Som man vet er det bare en liten andel nordmenn som bytter bank hvert år.

– Det er brukeropplevelse og tid som er det avgjørende for kundene. Folk ønsker ikke å bruke energi på bank. Løsningene våre må være like enkle som de beste innen andre bransjer, sier Sandlie.

Like enkelt som å bestille mat hos Foodora, for å velge et tilfeldig eksempel.

Det er mer enn bare lånevilkårene som får folk til innloggingsside. Hvor enkelt det er å bruke nettbanken, få over faste oppdrag, automatiske trekk og avtalegiro, er like viktig.

– Og man må ha transparente priser. I OBOS-banken er det ingen skjulte gebyrer. Det skal heller ikke være nødvendig at kunden selv må ringe og be om bedre lånebetingelser når renten synker. Folk vil ikke bruke masse tid på å besøke Finansportalen og sjekke om renten er konkurransedyktig, sier han.

Fra tidligere har Sandlie mye bankfaglig kompetanse. Men den kommende banksjefen tror erfaringen med å lede mennesker er vel så viktig. Han vil skape begeistring blant medarbeiderne. Det er da de gjør en enda bedre jobb.

En spesiell bank

Sandlies nye arbeidsgiver er spesiell i at det er en bank i et konsern som ellers leverer ikke-finansielle tjenester. Det kan ha både positive og negative sider.

– Vi kan åpenbart hente noen synergier. OBOS er en organisasjon med stor virksomhet og dyktige medarbeidere. OBOS har hele verdikjeden fra utbygger, via megler til bank og vi kan gjøre hele kundereisen enkel. Kunden kjøper jo ikke et lån, de kjøper en bolig. Hvis kunden i avslutningen kan få et gunstig lån på en enkel måte, gir vi både en positiv totalopplevelse og sikrer nye inntekter, sier han.

Sandlie innrømmer at utfordringen er å bli prioritert når man er en liten del av et stort konsern. Blir man synlig? Og hvordan står de finansfaglige argumentene seg i møte med prioriteringer fra de andre virksomhetsområdene?

Han minner også om at konsernet driver omfattende utbygging og dermed har et ikke ubetydelig antall bedriftskunder, boligselskaper forvaltet av OBOS. Da er det en fordel at han også har mange års erfaring med det markedet og kredittfaglig kompetanse.

Sandlie har snakket mye om utlånssiden. Hva med innskudd?

– Begge deler er like viktig, det er to sider av balansen, Dessuten, vi er til for medlemmene, og det er like viktig at vi har et godt tilbud på innskudd som på lån. Mange av kundene våre har også betalt ned mye av lånet og er mer interessert i sparing

OBOS Banken tilbyr også andre sparealternativer enn konto gjennom samarbeid med Norne Securities.

Samfunnsoppdraget

Sandlie bor rett bak Kværnerbyen i Oslo, et av de største byggeprosjektene i Norge de siste årene. Der har han sett bygg etter bygg reise seg.

– OBOS er den største eiendomsutvikleren i Oslo. De bygger jo hele bydeler, som på Ulven og Fornebu, og har et viktig samfunnsansvar. Å bli en del av dette, motiverer meg sterkt, sier han.

Det første han gjorde da han ble aktuell for jobben, var å bli kunde i banken.

– Det var imponerende lett og sømløst. Onboarding-systemet er svært effektivt, sier Sandlie.

Men kan altså bli enda bedre. Og det må det bli, hele tiden, hvis han skal oppfylle egne og styrets ambisjoner.

OBOS-banken henter ny sjef fra Nordea 

OBOS utvider koronafond 

Obos-bankens Ebbesen: – Veldig mange nøkkeltall er bedre enn i 2019

Relaterte artikler:

  • Sandlie har 16 års ledererfaring fra Nordea, og har arbeidet både innen person- og bedriftsmarkedet. | Foto: Nordea

    OBOS-banken henter ny sjef fra Nordea

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Dagens direktør i Finanstilsynet, Morten Baltzersen, har allerede fått fornyet sitt åremål én gang, og vil ikke være blant søkerne når Finansdepartementet søker etter ny direktør for Finanstilsynet. | Foto: Ida Oftebro
Regulering

Lyser ut stillingen som ny direktør for Finanstilsynet: Krever stor faglig tyngde

Finansdepartementet går sammen med hodejegerbyrå i jakten på ny sjef for Finanstilsynet.
  • Finansdepartementet utlyser stillingen som direktør for Finanstilsynet over nyttår
  • Finanstilsynet vil godkjenne utbetaling til bankers egenkapitaleiere

For abonnenter

Leder for forretningsområdet Essentials i Tietoevry, Camilla Sorknes. | Foto: Sebastian Holsen
Fintech

Tietoevry vil automatisere boligkjøpsprosessen for bankene

For abonnenter

Direktør for personmarked i Nordea Norge, Randi Marjamaa er glad før økte markedsandeler innen kontosparing, men skulle ønske hun hadde flere rådgivere til å ta unna lånesøknadene i fjerde kvartal. | Foto: Nordea
Bank

Marjamaa fornøyd med satsning på innskudd

Foto: DLA Piper / PR
Forsikring

Advokatfirma opplever stadig økende etterspørsel av tjenester innenfor forsikringsrett

For abonnenter

Bedriftsmarkedsjef Jon Brenden i Nordea er betinget optimist på vegne av norske bedrifter i 2023. | Foto: Nordea
Bank

Nordea-resultatet: Mange bedrifter har bundet renta

For abonnenter

Konsernsjef i Sparebanken Vest, Jan Erik Kjerpeseth. | Foto: Sebastian Holsen
Bank

Kjerpeseth etter godt resultat: – IT-kostnader kommer til å bli en utfordring i 2023

For abonnenter

Les også

Konsernsjef i Sparebanken Vest, Jan Erik Kjerpeseth. | Foto: Sebastian Holsen
Bank

Kjerpeseth etter godt resultat: – IT-kostnader kommer til å bli en utfordring i 2023

Svakere vekst i Bulder ga svakere utlånsvekst for Sparebanken Vest i 2022. I år tror konsernsjef, Jan Erik Kjerpeseth, at det blir utfordrende å holde styr på utgiftene.

For abonnenter

DRIVERE: – Resultatet er drevet av god vekst innen skadeforsikring, og lavere avgang enn i et normalår. Forsikringer for liv- og helse er fremdeles påvirket av pandemien, sier konsernsjef Vegard Styve i Frende. | Foto: Frende Forsikring
Forsikring

Frende-resultatet: Tapte 133 millioner på investeringer

Til tross for at totalresultatet påvirkes av uroen i finansmarkedet leverer Frende gode forsikringstekniske resultater for 2022. 

For abonnenter

TAPT: – Det ser ut til å bli et nettotap på 50 millioner kroner, som er solgt ut til posisjoner som er realisert og dermed ikke kan øke i verdi, sier Ole Andreas Aftret, påtaleansvarlig i saken ved Trøndelag politidistrikt. | Foto: Sebastian Holsen, Trøndelag politidistrikt
Bank

Påtaleansvarlig: – Vi har kontroll på underslaget

– Siktelsen gjelder grovt underslag av i underkant av 75 millioner kroner, og grov hvitvasking av utbyttet, sier Ole Andreas Aftret ved Trøndelag politidistrikt.

For abonnenter

Siste nyheter

  • Lyser ut stillingen som ny direktør for Finanstilsynet: Krever stor faglig tyngde – 14:55
  • Tietoevry vil automatisere boligkjøpsprosessen for bankene – 13:59
  • Advokatfirma opplever stadig økende etterspørsel av tjenester innenfor forsikringsrett – 12:59
  • Kjerpeseth etter godt resultat: – IT-kostnader kommer til å bli en utfordring i 2023 – 11:55
  • Marjamaa fornøyd med satsning på innskudd – 11:46
  • Nordea-resultatet: Mange bedrifter har bundet renta – 11:42
  • Horde vil holde på kundene med quiz og poengscore – 10:48
  • Påtaleansvarlig: – Vi har kontroll på underslaget – 10:00
  • Forbruksgjelden i Norge går opp: – Vi må forvente at flere får betalingsproblemer – 09:44
  • SMN svindlet av vikar - regner med at 50 millioner er tapt – 09:18
  • Estland-avsetninger preger resultatet til Danske Bank – 08:39
  • Mer enn dobling av resultat før skatt for Protector Forsikring – 07:55
  • Resultatoppgang over hele linjen for Sparebanken Vest i 2022 – 07:35
  • Sterkt fjerdekvartal var ikke nok til å redde resultatnedgang for Nordea-konsernet – 07:03
  • Frende-resultatet: Tapte 133 millioner på investeringer – 1. feb.
Flere nyheter

Stillinger

  • Økonom til seksjonen for verdipapirforetak

  • Økonom i seksjon for tilsyn med store banker

  • Finanskonsulent

  • Advokat eller advokatfullmektig Hamar/Oslo

  • Fagansvarlig Bærekraft

  • Vi søker økonom med interesse for verdipapirmarknaden

  • Seksjonssjef for økonomi og drift

  • Konsulent/Seniorkonsulent Kredittavdelingen

  • Konsernsjef

  • Seniorrådgiver Næringsliv Industri

  • Økonomer i seksjon for analyse og rapportering

  • Statsautorisert regnskapsfører

  • Controller fysisk krafthandel

Se flere stillinger

Stillinger

  • Økonom til seksjonen for verdipapirforetak

  • Økonom i seksjon for tilsyn med store banker

  • Finanskonsulent

  • Advokat eller advokatfullmektig Hamar/Oslo

  • Fagansvarlig Bærekraft

  • Vi søker økonom med interesse for verdipapirmarknaden

  • Seksjonssjef for økonomi og drift

  • Konsulent/Seniorkonsulent Kredittavdelingen

  • Konsernsjef

  • Seniorrådgiver Næringsliv Industri

  • Økonomer i seksjon for analyse og rapportering

  • Statsautorisert regnskapsfører

  • Controller fysisk krafthandel

Se flere stillinger

Kolofon

FinansWatch
Søk

Seksjoner

  • Bank
  • Forsikring
  • Fintech
  • Regulering
  • Kapitalforvaltning
  • Pensjon
  • Sitemap
  • RSS feeds

Redaktør

Magnus Eidem

me@finanswatch.no

Tel.: +47 21 01 40 42

Ansvarlig redaktør

Anders Heering

Utgiver

JP/Politikens Hus A/S

Annonseavdeling

annonse@watchmedia.no

Tel.: +47 21 01 40 49

Annonsering

Stillingsannonser

jobb@watchmedia.no

Tel.: +47 45 72 74 98

Stillinger

Abonnement

Prøv FinansWatch gratis eller få tilbud på et abonnement tilpasset deg eller din virksomhet.

finanswatch@watchmedia.no

Tel.: +47 21 01 40 43

Les mer om abonnementet her

Adresse

FinansWatch

Stortorvet 10

0155 Oslo

Tel.: +47 21 01 40 41

Retningslinjer

  • Personvernerklæring

Copyright © FinansWatch — Alt materiale på denne siden er omfattet av gjeldende lov om opphavsrett

Microsoft er i gang med å fase ut Internet Explorer - derfor gjør vi det også.
Vi anbefaler en av de følgende nettleserne for en bedre opplevelse. Klikk på ett av ikonene for å laste ned ny nettleser.

Med vennlig hilsen,
FinansWatch

Google ChromeMozilla FirefoxMicrosoft Edge