SpareBank 1 kjøpte og reddet verdifull kunst i 2007

Kunsten var laget som utsmykning til den store salen på Gimle kultursenter, men da bygget skulle gjøres om til leiligheter i 2007 ble kunsten kjøpt av banken, skriver Moss Avis.
– Jeg hadde aldri trodd jeg skulle kjøpe tre tonn med kunst, sa daværende banksjef Ivar Listerud til Moss Avis da han overtok de ti pallene med Furuholmens utsmykning fra gårdeier Ragnar Gretland.
Kommunikasjonssjef Heidi Erøy Hansen i SpareBank 1 Østfold Akershus opplyser til avisen at kunsten nå er solgt, men vil ikke oppgi hvem som har kjøpt det og hvilken pris kunstverket ble solgt for.
– Det jeg kan si er at vedkommende som kjøpte det har lyst til å restaurere det privat, og det synes vi er en god løsning. Det er bedre enn at det ligger på lager her, sier Erøy Hansen til avisen.