BN Bank: – Risikoen for å bli brukt som et ledd i hvitvasking eller terrorfinansiering er særlig høy i finansbransjen

– Kriminelle blir stadig mer kreative og bankenes krav til oppfølging er strengere. Vi retter ressursene dit risikoen for hvitvasking og terrorfinansiering er høyest, sier Herborg Aanestad, direktør for risikostyring og compliance i BN Bank til FinansWatch.
Herborg Aanestad er direktør for risikostyring og compliance i BN Bank. | Foto: Geir Mogen/BN Bank ASA
Herborg Aanestad er direktør for risikostyring og compliance i BN Bank. | Foto: Geir Mogen/BN Bank ASA

Aanestad sier arbeidet med avdekking av hvitvasking og terrorfinansiering er under stadig utvikling, og trekker frem at det er viktig å ha god kunnskap om kundene, kundens midler og disponering av midlene.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
!
!
Skal inneholde minst 6 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1360 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også