Kundetilstrøm hos Bulder Bank etter oppkjøpsnyhet

Bulder Bank merker en kraftig økning i henvendelser etter DNBs oppkjøpstilbud på konkurrenten Sbanken, skriver E24.
DNB framsatte et frivillig tilbud om å kjøpe alle aksjene i Sbanken. DNB tilbyr et kontantvederlag på 103,85 kroner per aksje, noe som gir et samlet vederlag på 11,1 milliarder kroner.
– Det koker her hos oss, sier direktør Torvald Kvamme i Bulder Bank til avisen.
Kvamme forteller at banken har opplevd en «sterk» økning i kundehenvendelser etter at DNB varslet oppkøpet. Nyheten fremprovoserte raseri og lovnader om kundeflukt fra Sbankens kunder i sosiale medier. Ifølge EPSI-undersøkelsen viser at DNB er i bunnsjiktet hva gjelder kundetilfredshet mens Sbanken er på topp.
– Det er en sterk økning i forhold til det vi opplever på en vanlig dag. For oss er det innlysende at det er en sammenheng her. Det er eksisterende Sbanken-kunder som sier at de er Sbanken-kunder når de ringer til oss, sier Kvamme
Andreassen: – Det er et faretegn at DNB blir for dominant i Norge
Relaterte artikler:
Bankanalytiker: – Blir overrasket hvis budet avvises
For abonnenter