Forvalter Fredrik Thoresen forlater Storebrand

Forvalter Fredrik Thoresen har valgt å forlate Storebrand Asset Management etter knappe fire år. Tiden i Storebrand har gått med til å forvalte fondet Storebrand Vekst, som på det tidspunktet Thoresen kom inn trengte en snuoperasjon.
I Thoresens tid i Storebrand har fondet levert «betydelig meravkastning» ifølge Storebrand. Thoresen har også vært ansvarlig forvalter for Storeband Norge og jobbet med flere av Storebrands aktivt forvaltede aksjeprodukter.
– Det er alltid trist når dyktige forvaltere slutter, og vi skulle gjerne sett at Fredrik ble værende. Samtidig takker vi Fredrik for solid innsats i årene hos oss, og vi ønsker ham alt godt videre, sier leder for aksjeforvaltningen i Storebrand Asset Management, Bård Bringedal i en pressemelding.
Jakten på en erstatter er i full gang, ifølge Bringedal. Thoresen skal jobbe i Storebrand ut juni måned.
Ifølge TDN Direkt skal Thoresen begynne som partner i Andenæsgruppen fra 1. juli. Der skal han ha særskilt fokus på teknologiaksjer.
Lang fartstid
Fredrik Thoresen har en MBA fra Monterey Institute of International Studies fra 2004. Fra 2006 jobbet han mange år som analytiker med teknologi og telekom som spisskompetanse, hovedsakelig i DNB Markets.
Han har også vært innom SEB og Sector Asset Management før han fikk sin første heltids forvalterjobb i Storebrand AM.
Dfind: Kulturen avgjør om selskapene i finans klarer å tilpasse seg
Andrea Brataas er ansatt som SoMe-ansvarlig i Sparebanken Øst
Relaterte artikler:
Siviløkonom ved NHH er Norges mest populære studie
For abonnenter