– På en dag som denne så er man jo veldig glad, stolt og ydmyk med tanke på det man skal begynne med og at man har fått dette oppdraget, sier Lind til FinansWatch.
– Men i grunn også fordi jeg kommer fra en annen del av banken til et spennende område hvor det er mye å lære for meg. Det er et fagfelt med mye endring, og det tiltrekker meg veldig, sier 45-åringen fra Tromsø.
Allerede abonnent? Logg inn.
Les hele artikkelen
Få tilgang i 21 dager gratis.
Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.
- Adgang til alle låste artikler
- Motta våre daglige nyhetsbrev
- Full tilgang i vår app
Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1360 kr per kvartal.
Abonnér herFå ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger.
Start en gratis prøveperiode for bedriften i dagMer fra FinansWatch
Steinar Nielsen går tilbake til Danske Bank og får ansvaret for personmarkedet
I desember ble det klart at Danske Bank solgte den norske delen av Danica Pensjonsforsikring til Storebrand Livsforsikring. Nå går administrerende direktør i Danica Norge, Steinar Nielsen, tilbake til Danske Bank. Han tror salget av Danica kan føre til et fruktbart samarbeid mellom Danske Bank og Storebrand.