Kron beholdt spareplaner til tross for uro

Spareplattformen Kron, som nylig ble kjøpt opp av Storebrand, hadde en fondstegning på 173 millioner kroner i september måned.
Investeringsdirektør Joar Hagatun i Kron. | Foto: KRON PR / Tobias Østmoen
Investeringsdirektør Joar Hagatun i Kron. | Foto: KRON PR / Tobias Østmoen

Til tross for at september ble den svakeste septembermåneden siden finanskriseåret 2008 for hovedindeksen på Oslo børs, så Kron at deres kunder holdt seg til sine spareavtaler.

I en pressemelding skriver Kron at det ble fondstegning på 173 millioner kroner i september. Det ble også innløst aksje- og rentefond for 55 millioner kroner.

Og når markedet er så urolig som det nå er, er det første gang Kron ser at et pengemarkedsfond tipper listen over mest kjøpte fond for en måned.

– For første gang i Krons historie finner vi to pengemarkedsfond på månedstoppen. Med effektiv rente på opp mot 4 prosent har mange nå fått et attraktivt alternativ til både bankkonto og aksjer, sier investeringsdirektør Joar Hagatun i Kron.

Hagatun påpeker at det er over 1,6 milliarder kroner i bankinnskudd i norske banker, og at husholdningene dermed har en unik mulighet til å doble innskuddsrenten sin over natten, gjennom pengemarkedsfond, ettersom at bankene er trege med å øke innskuddsrenten i takt med boliglånsrenten.

Topp 10 kjøpte fond for september hos Kron

  • KLP Pengemarked
  • Kron Indeks Global
  • Alfred Berg Likviditet
  • KLP AskjeGlobal Indeks
  • DNB Global Indeks
  • KLP AksjeGlobal Indeks Valutasikret
  • KLP AksjeGlobal Mer Samfunnsansvar
  • Alfred Berg Indeks
  • KLP AksjeGlobal Mer Samfunnsansvar Valutasikret
  • KLP AksjeUSA Indeks Valutasikret

Finstart Nordic om investeringer: – Skal ha strategisk verdi, og en økonomisk verdi

Fasmer: – De som ikke satser på dette vil tape terreng

Sentralbanksjefen: – Vi trenger kvinnelige rollemodeller i finansnæringen

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også