Euronext blir Europas ledende verdipapiroperatør

Euronext har gjennomført kjøpet av VP Securities, og er dermed oppe i underliggende aksjeverdier for 2,2 billioner euro.
Euronext hevder de blir den ledende verdipapiroperatøren i Europa, og viser til at Euronext har sentraler i Portugal, Norge og Danmark | Foto: Christophe Ena/AP
Euronext hevder de blir den ledende verdipapiroperatøren i Europa, og viser til at Euronext har sentraler i Portugal, Norge og Danmark | Foto: Christophe Ena/AP

Euronext har ifølge Reuters gjennomført kjøpet av den danske verdipapirsentralen VP Securities.

Ifølge nyhetsbyrået hevder en kilde at det gjør Euronext til den ledende verdipapiroperatøren i Europa, og viser til at Euronext har sentraler i Portugal, Norge og Danmark

Etter kjøpet av VP Securities har sentralene underliggende aksjeverdier for 2,2 billioner euro.

Euronext, som la frem kvartalstall forrige uke, oppnådde en økning på 54 prosent i nettoresultatet sammenlignet med samme periode i fjor.

Euronext fikk en kraftig boost fra høyere handelsvolum til tross for høyere markedsvolatilitet og fikk et overskudd på 82,1 millioner euro, tilsvarende 881 millioner kroner.

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også