SNN: – Den nye finansavtaleloven er svært inngripende

Konserndirektør for kreditt og risikostyring i Sparebank 1 Nord-Norge forventer enkelte barnesykdommer i den første perioden med ny finansavtalelov, og han ser flere utfordringer.
Konserndirektør for kreditt og risikostyring Marius Nilsen i Sparebank 1 Nord-Norge. | Foto: Marius Fiskum
Konserndirektør for kreditt og risikostyring Marius Nilsen i Sparebank 1 Nord-Norge. | Foto: Marius Fiskum

I Sparebank 1 Nord-Norge ser man flere utfordringer og negative sider ved den nye finansavtaleloven, samtidig som de også ser at det er positive sider for bransjen. Konserndirektør for kreditt og risikostyring Marius Nilsen i SNN ser flere utfordringer med den nye loven.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
!
!
Skal inneholde minst 6 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1360 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også