
– Vi samles i mindre grupper etter arbeidstid. Jeg mener det er viktig at kollegaer kan møtes utenfor arbeidstid og snakke om ting som ikke har med arbeid å gjøre. Samtidig må vi være forsiktig med tanke på koronasmitten.
Det sier tillitsvalgt i Askim og Spydeberg Sparebank, Linda Stensby, til Smaalenenes Avis.
Til vanlig samler banken alle de 50 ansatte fra de ulike avdelingene til et stort felles julebord, men i år blir det annerledes. Ifølge Stensby skal gruppene møtes i bankens lokaler like etter arbeidstid, mens maten blir bestilt fra lokale leverandører.
– Det er viktig å se mulighetene, ikke hindringene. For oss er det viktig å kunne støtte oppom det lokalet næringslivet. Å avholde julebord er en del av dugnaden, sier banksjef Rune Hvidsten til avisen.
Smaalenes Avis viser til en undersøkelse som NHO har gjort blant sine medlemmer i Indre Østfold, hvor det kommer frem at 72 prosent av dem som holdt julebord i fjor er det bare 48 prosent som planlegger å ha julebord i år.