Resultatet til Sparebanken Vest preget av nedskrivninger

Sparebanken Vest har vekst i utlån til personkunder og bedrifter, stabile inntekter og en god kostkandsutvikling. Overskuddet er likevel lavere enn i fjor på grunn av nedskrivninger.
Konsernsjef Jan Erik Kjerpeseth og banken har hatt en god vekst i utlån til personer og bedrifter i andre kvartal. | Foto: Sparebanken Vest
Konsernsjef Jan Erik Kjerpeseth og banken har hatt en god vekst i utlån til personer og bedrifter i andre kvartal. | Foto: Sparebanken Vest

Sparebanken Vest fikk i andre kvartal 2020 et resultat etter skatt på 497 millioner kroner. Det er i kvartalet kostnadsført 143 millioner kroner i nedskrivninger på tap og garantier, som i hovedsak skyldes nedgangen fra 660 millioner kroner i overskudd i samme periode i fjor.

Allerede abonnent?Logg inn her

Les hele artikkelen

Få tilgang i 21 dager gratis. Det krever ikke kredittkort, og det vil ikke gå over til et betalt abonnement etter endt prøveperiode.

Dette er inkludert i ditt prøveabonnement:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Motta våre daglige nyhetsbrev
  • Full tilgang i vår app
!
!
Skal inneholde minst 6 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn
!
Skal inneholde minst 2 tegn

Få ubegrenset tilgang til FinansWatch for 1360 kr per kvartal

Start abonnementet ditt her

Få ubegrenset tilgang for deg og dine kolleger

Start en gratis prøveperiode for bedriften i dag

Del artikkel

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Vær i forkant av utviklingen. Få informasjon om det siste fra bransjen med vårt nyhetsbrev.

!
Vilkår for nyhetsbrev

Forsiden akkurat nå

Les også